Unikaj ognia

bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Myślenie o zagrożeniu

gaszenie pożarów

Nie lubimy myśleć o żywiołach, które mogą się zdarzyć, ale zawsze warto wiedzieć, co robić w przypadku zagrożenia. Wiedza to potęga, a w przypadku bezpieczeństwa pożarowego, wiedza może sprawić różnice pomiędzy kryzysem a życiem i śmiercią. Jeśli jesteśmy ze znajomymi na jakimś campingu i postanowiliśmy sobie zorganizować ognisko, ale niestety doszło do tego, że z małego ogniska wybuchł wielki pożar- należy natychmiast zareagować. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest to aby odsunąć z miejsca zdarzenia wszystkie rzeczy, które mogłyby nie tylko spłonąć, ale przede wszystkim sprawić, że ogień jeszcze bardziej się rozprzestrzeni. Musimy również zaopatrzyć się w sporą ilość wody i spróbować ugasić ogień. Jeśli będzie syczeć, nie należy się tym przejmować, ponieważ jest to normalna reakcja ognia na wodę.

Jeśli doszło do pożaru w naszej kuchni musimy również bardzo szybko zareagować, ponieważ chyba nie chcemy żeby dorobek naszego życia spłonął doszczętnie? W przypadku pożaru w domu warto użyć gaśnicy. Dobrze jest jeśli w domu mamy zamontowany czujnik dymu, który będzie nas zawiadamiał o niepokojących sytuacjach, które mogłyby wywołać pożar. Jeśli jednak sami nie potrafimy okiełznać żywiołu, warto jest zadzwonić po straż pożarną, która szybko uwinie się z ogniem.

Ciekawie temat tego, co zrobić w trakcie pożaru – możesz przeczytać na stronie: http://www.straz.kluczbork.pl/komenda.php

Musimy także pamiętać, że nie wszystkie rodzaje środków gaśniczych da się użyć na otwartym terenie jak również w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której to pożar rozprzestrzeni się na dość spory obszar, powinniśmy zapoznać się z zasadami stosowania sprzętów gaśniczych. Jeżeli jesteśmy właścicielami jakiegoś wielkiego przedsiębiorstwa, powinniśmy przeszkolić naszych pracowników w zasadach obchodzenia się z narzędziami, które służą gaszeniu ognia. Dzięki temu każdy z nas, kiedy znajdzie się w takiej sytuacji, będzie miał możliwość na własną rękę uporać się z pożarem i wówczas nie będziemy musieli wzywać straży pożarnej. Jeśli jednak pożar będzie aby duży musimy wtedy wezwać straż, która szybko i sprawnie ugasi pożar.

ukmedsnorx.com/zopiclone
ukmedsnorx.com/zolpidem

Dodaj komentarz