Unikaj ognia

bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Halon w gaszeniu pożarów?

halon

Halon usuwa ciepło ze strefy spalania lub hamuje reakcję łańcuchową. Oznakowane są środki czystości, ponieważ nie pozostawiają żadnych pozostałości po udzieleniu absolutorium, które jest idealne dla wrażliwej elektroniki i dokumentów. Halon jest gazowym czynnikiem, który hamuje reakcję chemiczną ognia. Klasy B: C dla niższych gaśnic waga (2,3 kg; poniżej 9 kg) i A: B: C do cięższych wag (4.1-7.7 kg; 17/09). Wyrzucony został z nowej produkcji, z wyjątkiem wojskowych, co przyczynia się do zmniejszania ilości ozonu i długą żywotność atmosfery, zazwyczaj 400 lat. Halon zostało całkowicie zakazany w Europie w wyniku składów wysyłanych do Stanów Zjednoczonych w celu ponownego użycia. Chociaż produkcja został zbanowana, ponowne wykorzystanie jest nadal dozwolone. Halon 1301 i 1211 zostały zastąpione nowymi środkami polifluorowcowęglowodorowymi nieposiadającymi właściwości ubytku ozonu.

Rozważania dotyczące wymiany halonu obejmują toksyczność dla człowieka, gdy są stosowane w pomieszczeniach zamkniętych, potencjał niszczenia ozonu, a także powstanie efektu cieplarnianego. Zalecane środki spełniają minimalne standardy wydajności, ale pobór był powolny z powodu wad. Konkretnie, wymagają od dwóch do trzech razy stężenia do gaszenia ognia w porównaniu z Halon 1211, są cięższe niż halon, wymagają większej butelki, ponieważ są one mniej skuteczne i mają potencjał gazów cieplarnianych. CO2, czysty środek, który wypiera gazowy tlen.

Nie jest przeznaczony do pożarów klasy A, bo wysokociśnieniowa chmura gazu może rozpraszać palące się materiały. CO2, nie nadaje się do stosowania na pożary zawierające własne źródło tlenu. W tym przypadku, gaszenie pożarów tego typu substancjami nie będzie wskazane dla przeciętego człowieka, ponieważ może okazać się to niezwykle niebezpieczne. Dlatego jeśli występuje duży pożar, warto jest zadzwonić po straż pożarną, która w profesjonalny sposób zajmie się ogniem, a przy okazji zadba o bezpieczeństwo ludzi, którzy chcieliby gasić pożary na własną rękę.

https://treatacneforever.net
https://antianxiety24x7.com

Dodaj komentarz