Unikaj ognia

bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Gaszenie różnych typów pożarów

pożar instalacji elektrycznej

Co zrobić kiedy w pracy pracownicy są zajęci swoimi obowiązkami, a w jednym z pomieszczeń rozprzestrzenia się pożar? Każdy w takiej sytuacji łapie za gaśnicę i zaczyna pryskać. W ciągu kilku minut ogień jest ugaszony, a pracownik jest bohaterem. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Tak się może zdarzyć. A co zrobić, jeśli pracownik nie wie, jak korzystać z gaśnicy? Co jeśli gaśnica nie działa? Albo, co jeśli używa niewłaściwie gaśnicy i płomienie wzrosły? Te problemy mogą wystąpić, gdy szkolenie w zakresie stosowania gaśnic nie było przewidziane w naszej firmie. Kto powinien być przeszkolony?

Gaszenie pożaru jest ryzykowne. Czy chcesz, aby osoby były zaangażowane w coś, z czym straż pożarna naprawdę powinna sobie poradzić? Warto jednak w takich sytuacjach szkolić swoich pracowników, w razie gdyby straż pożarna miała przyjechać za jakąś dłuższą chwilę. Bowiem warto mieć przy sobie kilku ludzi, którzy potrafiliby w szybki sposób uporać się ogniem. Zatem w każdej firmie powinno być przeprowadzone odpowiednie szkolenie, dzięki któremu pracownicy wiedzieliby jak zastosować w krytycznych sytuacjach.

Pierwszym krokiem w szkoleniach pracowników jest uczyć ich o różnych rodzajach gaśnic i do one służą. Cztery podstawowe typy i ich zastosowania są:

  • Klasa A: Ten typ gaśnicy służy do pożarów, które obejmują drewno, papier, śmieci, szmaty lub szmatki.
  • Klasa B: Ten typ gasi pożary, które dotyczą gazów lub łatwopalnych cieczy poprzez odcięcie tlenu lub zmniejszając płomień.
  • Klasa C: Nadaje się do urządzeń elektrycznych i pożarów instalacji elektrycznych, tego typu gaśnica zawiera dwutlenek węgla lub proszki gaśnicze (woda przewodzi elektryczność).
  • Klasa D: typu służy do palnych pożarów metali takich jak aluminium, sód, magnez lub cynk.

 

Połączenie ABC lub BC: Te używane są do pożarów, które wiążą kombinacje, B i C klasy.

Dzięki takiemu rozpoznaniu będziemy wiedzieli w jakich momentach zastosować różne rodzaje gaśnic, które dla ułatwienia sprawy są specjalnie oznaczone.

https://antiestrogensonline.net
https://bestabortionpillsonline.com

Dodaj komentarz